راهنمای جزیره کیش

ستاره ورزشی جزیره

447

آنچه در اولین برخورد جذبتان می کند،آرامش ،مهربانی و لبخند روی چهره اش است.بیشتر که با او آشنا می شویم شور و شوق بی اندازه ای که به زندگی، ورزش و کارش دارد شما را تحت تاثیر قرار می دهد.نجمه هاشمی،تنها داور بین المللی جزیره در رشته ایروبیک و مربی رشته های ورزشی از جمله ایروبیک،کیک بوکسینگ،پیلاتس،یوگا و... بدون شک نمونه یک ورزشکار موفق است که نوع زندگی و شخصیتش گواه تاثیر واقعی این سبک زندگی بر روح او است.گفتگویی که در ادامه می خوانید صحبت های دوستانه این بانوی ورزشکار جزیره، با راهنمای کیش است.


لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از چه زمانی ورزش کردن را به طور جدی شروع کردید؟
من نجمه هاشمی متولد سال 1362 هستم. از 15 سالگی در باشگاه محل زندگیمان در تهران ثبت نام کردم و ورزش را به طور جدی شروع کردم.17 سالگی عقد کردم و 5 سال بعد دخترم نجوا به دنیا آمد.مربی من در آن زمان خانم خلیلوند نامی بودند که امیدوارم هرجا هستند تنشان سلامت باشد چون من هرچی در این زمینه دارم مرهون توجه و تشویق های اوست.یکی از روزها که برای ثبت نام ترم جدید رفته بودم مسئول باشگاه گفت که خانم خلیلوند گفتن دیگه شمارو ثبت نام نکنیم.من با ایشون تماس گرفتم تا دلیل این کارشونو بپرسم که خانم خلیلوند به من گفتن اگر میخواهی در کلاس من ثبت نام کنی باید بروی مدرک آمادگی جسمانیتو بگیری.از اینجا شروع شد و من کم کم تمام مدارکم را گرفتم.هرچند در زمان مدرسه من خیلی بچه درس خوانی نبودم ولی انقدر عاشق این رشته بودم که تمام دوره های مرتبط را گذراندم و کتابها و جزوه های طولانی را خواندم.
مدرک مربیگری چه رشته هایی را دارید؟
من مدرک مربیگری رشته های کیک بوکسینگ،پیلاتس،ایروبیک،ورزشهای دوران بارداری،ورزشهای بعد از زایمان و همچنین مدرک داوری را دارم تنها داور بین المللی ایروبیک و آمادگی جسمانی مسابقات در جزیره هستم.
از چه زمانی و از کجا به عنوان مربی فعالیتتان را شروع کردید؟
بعد از دو سال از فعالیتم در این رشته مشغول به کار شدم.در آن زمان باشگاه شیرین سمت خیابان پیروزی 4 سال بود که باشگاه نمونه شده بود و مختص خانم ها بود و خیلی ها میرفتند انجا فرم پر می کردن و منتظر می ماندند تا با آن ها تماس گرفته شود.یک روز خانمی با من تماس گرفت که بعد متوجه شدم مدیر باشگاه شیرین بود.ایشون از من خواست برای گفتگو در زمینه همکاری به باشگاه بروم.من خیلی هیجان زده شده بودم.اعتماد به نفسمو جمع و جور کردم و رفتم.(با خنده) راجع به تمام فعالیتهام صادقانه توضیح دادم و خانم مدیر به من گفتند از کی میتونی برای آزمایش بیایی.من گفتم من آزمایشی نمیام چون به کارم مطمئنم،اگر شما موافقید راجع به حقوق صحبت کنیم.خانم مدیر یک لحظه مکث کرد و گفت از جسارتت خوشم اومد از فردا بیا سرکار.4 جلسه بعد از حضورم در باشگاه طوری شده بود که تا از در وارد می شدم همه دست و جیغ و هورا می کشیدن.(با لبخند)
KishGuide-LifeStyle
به این ترتیب خیلی زود وارد کار و فعالیت حرفه ای شدید.دلیل موفقیت خودتان را در آن سن و سال تا به امروز در چه می دانید؟
من از 15 سالگی زندگی ام را بر پایه ی ورزش گذاشتم و در هر شرایطی بودم باشگاه می رفتم و تمرین می کردم تا جایی که حتی زمانی که دخترم بیمارستان بستری بود به عشق شاگردهایم چون می دانستم منتظر من هستند از بیمارستان می رفتم باشگاه و بعد دوباره برمی گشتم بیمارستان.8 ماه پیش من از اسب افتادم پایین ولی فقط به خاطر شاگردهام برای درمان به تهران نرفتم.اولویت زندگی من ورزش است و من عاشق کارم هستم به همین خاطر حتی حاضرم درد را هم تحمل کنم.
درد کشیدن باعث نمی شود انرژی کمتری سر کلاس داشته باشید؟
من اصلا اجازه نمی دهم کسی متوجه شود،به یکی از دوستانم می گفتم من یک نقاب دارم و یک کوله پشتی،وقتی می رسم جلو در باشگاه نقاب شادی به صورتم می زنم و کوله پشتی مشکلاتم را بیرون در می گذارم بعد وارد باشگاه می شوم.بلاخره هر آدمی توی زندگی روزهای شاد دارد و روزهای غمگین ولی من نمی گذارم شاگردانم متوجه شوند چون میدانم آن ها به انرژی که بین ما رد و بدل می شود نیاز دارند حتی اگر به روی خودشان نیاورند.من معتقدم این توفیقی است که خدا به من داده که موجب شادی و بهتر شدن حال عده ای شوم.
کار کردن به عنوان مربی در سن پایین خیلی سخت است.برای شما مشکل نبود؟
بله دقیقا، اینکه بتوانی با شاگردها تو سن پایین ارتباط برقرار کنی خیلی سخت بود.خصوصا اینکه تمام شاگردهام سنشون از من بالاتر بود.ولی تمام اون فشارها برای من قشنگ بود و کمک کرد تا مقاومت و تلاشم بیشتر بشه.
KishGuide-LifeStyle
خاطره ای در این رابطه دارید؟
3 سال قبل از اینکه به جزیره بیایم یک مسابقه کشوری در تهران برگزار شد که تیم من مقام اول را کسب کرد.تمام مربی ها 40 سال به بالا داشتند و من آن زمان 25ساله بودم .یادم می آید وقتی رفتم روی استیج کسی باور نمی کرد من مربی تیم باشم.
قبل از اینکه به جزیره بیایید چه فعالیتهایی داشتید؟
من در تهران خیلی فعال بودم.مدت 8 سال در تهران هم مدیر باشگاه بودم هم مربی. در کنار کلاس ها، هفته ای یک بار مسابقات ماراتن ایروبیک داشتیم توی پارک ها به طور مثال با شاگردانم می رفتیم پارک بانوان ورزش می کردیم و مسابقه برگزار می کردیم.
چرا این برنامه ها را در جزیره اجرا نمی کنید؟
من اینجا خیلی پیشنهاد این کار را دادم.آخرین بار همین مدتی پیش بود که مسابقات شنای کشوری توی کیش برگزار شد،پیشنهاد دادم و حتی مطرح کردم تمامی هزینه هایش را هم خودم میپردازم.اما متاسفانه خانم های اینجا به نسبت تهران خیلی آرامتر و کم جنب و جوش تر هستند.
KishGuide-LifeStyle
چند سال است به جزیره آمدید و فعالیتتان را از کجا شروع کردید؟
7 سال است که به کیش آمدم و از همان سال در باشگاه اسپرت کلاب مشغول فعالیت هستم.با تعداد شاگردهای خیلی کمی شروع کردم و امروز تعداد آن ها خیلی بیشتر شده است.آن زمان من فقط کلاس های ایروبیک و پیلاتس داشتم.بعد کلاس های کیک بوکسینگ و ورزش های دوران بارداری به آن اضافه شد.
شما مدتی کلاس های ایروبیک در فضای باز را در جزیره برگزار کردید.این کلاس ها به چه صورت بود و در کجا برگزار می شد؟
من به مدت یک سال در برج میکا کلاس پیلاتس در آب داشتم.آن جا پشت بام خوبی دارد به همین دلیل من پیشنهاد دادم کلاس ایروبیک در فضای باز را برگزار کنیم.رقص نور برده بودم آنجا و در هوای خوب ورزش می کردیم.بعد از ایروبیک می رفتیم توی آب و پیلاتس کار می کردیم.آخر کلاس هم روی تمرکز کار می کردیم.اون مدت حال بچه های من خیلی خوب بود.
KishGuide-LifeStyle
به غیر از کلاس های عمومی توی باشگاه کلاس های خصوصی هم دارید؟
من کلاس خصوصی اصلا قبول نمی کنم چون معتقدم وقتی توی باشگاه با هزینه کمتر می توان همان نتیجه را گرفت چرا باید کلاس خصوصی برداشت و کلی هزینه کرد.در حال حاضر من شاگردهایی دارم که بعد از کلاس های خصوصی جاهای دیگر با یک سری مشکلانی که برایشان پیش آمده و نتیجه ای نگرفتند به کلاس من می آیند.
درست است که می گویند مربی ها روانشناسان خوبی هستند و به هر شاگرد باید متناسب با روحیه خودش تمرین داد؟
بله مربی ها از آنجا که با آدم های زیادی سروکار دارند،بعد از چند وقت روانشناس های خوبی می شوند.من هم روحیه شاگردانم را خوب می شناسم و سعی می کنم متناسب با هر فرد رفتار مناسب با او را انجام دهم تا با آرامش بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم.
KishGuide-LifeStyle
زیباترین خاطره ای که در طی مدت زندگی در کیش به یاد می آورید چیست؟
خاطرات قشنگ در کیش زیاد دارم.یکی از قشنگ ترین آن ها اینست، یک روز برای شنا و آفتاب رفته بودم پلاژ.تا به حال دریای کیش را اونطوری ندیده بودم.زمان غروب خورشید بود،دریا هفت رنگ شده بود و هیچ موجی روی آب نبود.آسمان یکم مه گرفته بود و هیچ مرزی بین آسمون و دریا قابل تشخیص نبود.واقعا صحنه ی عجیبی بود.ساعت کار پلاژ تمام شده بود و همه رو از آب خارج کرده بودن.من رفتم به نجات غریق گفتم که می خواهم بروم وسط دریا و دعا کنم چون ممکن است همچین صحنه ای دیگر تکرار نشود. رفتم وسط دریای آبی ساکت.داشتم با خدای خودم راز و نیاز می کردم که یک دفعه دیدم یک دسته ماهی ریز نقره ای دور من را گرفتند.با رقص زیبایی میپریدند بیرون و دوباره برمی گشتند داخل آب.لحظه ی بی نظیری بود و انرژی فوق العاده ای وجود داشت.یکی از دوستانم که لب ساحل منتظرم بود بعدا بهم گفت نمی دانی چه صحنه ای بود رو به دریای بی نهایت داشتی دعا می کردی و ماهی ها دورت را گرفته بودند،ای کاش در آن لحظه دوربینی داشتم و آن را ثبت می کردم.
KishGuide-LifeStyle
گفتید مدرک مربیگری کیک بوکسینگ دارید.لطفا کمی در رابطه با این ورزش هم توضیح دهید؟
کیک بوکسینگ اولین رشته ای است که یاد گرفتم و خیلی به آن علاقه دارم.جزو ورزش هایی است که هر وقت حالم خوب نباشد حالم را خوب می کند.ورزشی است که به کیسه بوکس و دستکش مخصوص نیاز دارد.هر یک ضربه ای که به کیسه بوکس وارد می کنی انرژی ات را تخلیه می کند.از طرفی به نظر من یادگیری این ورزش برای همه خانم ها واجب است چون باید بلد باشند از خود دفاع کنند.
ورزش کردن چه تاثیری روی زندگی انسان دارد؟
زمانی که شما ورزش می کنید از شرایط و فضایی که در آن هستید فارغ می شوید.ورزش کردن موجب می شود شما یک استراحت به جسم و روحتان بدهید و بعد با انرژی بیشتر بتوانی دوباره به شرایط برگردید و ادامه دهید.ورزش کردن باعث تقویت اعصب و عضله ها می شود و به طور ناخودآگاه روی ذهن و حرکات فیزیکی فرد اثر می گذارد و قدرت کنترل امور را به او می دهد.من در آن واحد می توانم امور را در ذهنم طبقه بندی کنم و به چند چیز فکر کنم.
KishGuide-LifeStyle
به غیر از ایروبیک و پیلاتس چه ورزش های دیگری را انجام می دهید؟

دوچرخه سواری از رشته هایی است که خیلی دوست دارم.سوارکاری را بی نهایت دوست دارم و حس می کنم به طور ذاتی آن را بلد هستم چون ارتباطم با حیوانات خیلی خوب است و در خانه گربه و فنچ و ماهی دارم، همینطور به دلیل آمادگی بدنی که دارم خیلی زود این رشته را یادگرفتم.شنا می کنم.کنار دریا یوگا می کنم.در کنار اینها کلاس دف میرم و دف میزنم.دخترم نجوا هم پیانو می نوازد.
با آرزوی موفقیت بیشتر برای شما و تشکر فراوان به خاطر زمانی که با روی گشاده، صبر و آرامش به سوالات ما پاسخ دادید.
KishGuide-LifeStyle

دیدگاه شما
عاطفه علیمحمدی
نجمه جان،مربی عزیزم،بهترین ها رو برات آرزو دارم.بهترین .
فائزه هاشمی
افرین به دختر عموی موفقم . برات ارزوی موفقیتهای جهانی دارم .الهی همیشه سلامت باشی ودرپناه خدای بزگ دلت خوش باشه
الهام شاه محمدی
سلام برای خانم نجمه آرزوی تمام خوبی هارو دارم ودوس دارم بیشتر باهاشون آشنا بشم
سارا
آفرین به این خانم ورزشکار واقعا از خوندن مصاحبشون لذت بردم.
دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نام و نام خانوادگی:

ایمیل:

دیدگاه خود را وارد کنید:

گزارش تصویری کیش
گزارش تصویری - کنسرت احسان خواجه امیری در کیش
گزارش تصویری - کنسرت الكترونيك (كيشيزا) در کیش
گزارش تصویری - کنسرت هوروش بند در کیش
گزارش تصویری - کنسرت امیر عباس گلاب در کیش
گزارش تصویری - کنسرت آرش و مسیح در جزیره کیش
گزارش تصویری - کنسرت گروه ماکان بند در جزیره کیش
مصاحبه
موسيقي پاپ كلاسيك، قرباني آشفته بازار موسيقي امروز
کایت بردینگ، برند ورزشی سال های آتی جزیره کیش
گفتگو با خانم سهرابی مدیراملاک آنیل
مرجان نورد جزیره در آرزوی بلند کردن پرچم ایران
با موج ها می رقصد
بیست هزار تومان رویایی در خلیج فارس
ستاره ورزشی جزیره
عاشق ساحل طلایی کیش هستم
فود گپ - آخرین نظرات
کيش- هشتگ مفتش گرونه بيشنهاد ميکنم اصلا نريد بجز هزينه زياد و اتئلاف وقت چيز ديگه اي نداره
کيش- هشتگ مفتش گرونه بيشنهاد ميکنم اصلا نريد بجز هزينه زياد و اتئلاف وقت چيز ديگه اي نداره
ناشناس قيمت غذا در کيش به نسبت بقيه شهرها بالاتره اما کيفيت خيلي خوب هم بينشون هست