راهنمای جزیره کیش

راهنمای سفر به کیش با ماشین شخصی

460

خیلی ها دوست دارند با ماشین شخصی خودشون شهر به شهر سفر کنند، بعد از طریق دریا به جزیره زیبای کیش بیایند و بتوانند با ماشین همه جای جزیره را خوب بگردند و لذت بیشتری از سفرشان ببرند.اگر اطلاعات دقیقی از مسیرهای دریایی به جزیره داشته باشیم، از قوانین آگاه باشیم و هزینه های این مدل سفر به جزیره کیش را بدانیم حتما سفر راحت تر و لذت بخش تری داشته باشیم.


مسافران و گردشگران می توانند به همراه خودروی خود از بنادر لنگه، چارک و آفتاب و با شناورهای مخصوص وارد جزیره زیبای کیش شوند.مسافت بین کیش تا تهران از راه هوایی ۱۰۵۲کیلومتر، تا بوشهر از راه دریایی ۶۷۵ کیلومتر، تا بندرعباس ۲۵۰ کیلومتر، تا بندر لنگه ۹۰ کیلومتر و تا جزیره هندرابی ۲۸ کیلومتر است. همچنین نزدیکترین بندر ایران به جزیرهٔ کیش، بندر چارک می‌باشد که با این جزیره ۱۸ کیلومتر فاصله دارد.
KishGuide-LifeStyle
لازم به ذکر است مدت زمان درج شده به صورت حدودي بوده و در صورت نامساعد بودن آب و هوا و وضعيت دريا، افزايش خواهد يافت.

2- مهمترين محورهاي مواصلاتي به مبادي دريايي كيش
مسافران و گردشگراني كه قصد دارند از طريق راه هاي زميني به كيش مسافرت نمايند بايستي از طريق راه هاي زميني منتهي به 3 بندر چارك، لنگه و آفتاب و پس از آن مسافرت دريايي به كيش اقدام نمايند. شناورهاي در نظر گرفته شده جهت حمل و نقل در اين مسيرها امكان حمل خودرو را نيز دارند. تنها راه زميني به بندر آفتاب از طريق بندر چارك مي باشد، لذا مسافريني كه قصد دارند سفر دريايي كوتاه تري از طريق بندر آفتاب به كيش داشته باشند بايستي ابتدا به بندر چارك سفر نمايند. شايان ذكر است سرويس هاي جهت تردد به بنادر ورودي كيش در مسيرهاي آفتاب به چارك، چارك به لنگه و بندرعباس (ميدان شهيد حقاني) به چارك و لنگه و بالعكس آماده ارائه خدمات به مسافرين محترم برقرار مي باشند. جهت دسترسي به محورهاي مواصلاتي اصلي ذكر شده در ذيل علاوه بر خطوط اتوبوس راني بين شهري، از برخي از شهرها سفر با قطار نيز انجام مي گیرد.
مهمترين محورهاي مواصلاتي به مبادي دريايي كيش و فواصل مربوطه مطابق نقشه و جدول ذيل مي باشد.
KishGuide-LifeStyle

شرايط و مقررات ورود و خروج خودرو شخصي به جزيره کيش
- جهت ورود خودرو به جزيره كيش بايستي اصل و كپي كارت خودرو، برگ معاينه فني و گواهينامه راننده خودرو به دفاتر گمرك مستقر در مبادي ورودي (بنادر آفتاب، لنگه و چارك ) ارائه گردد.
- رانندگان محترم در نگهداري و حفظ برگه مجوز گمركي خروج خودرو از سرزمين اصلي (برگ كاپوتاژ) تا زمان پايان سفر،دقت فرمايند.
- حمل خودرو از بندرلنگه به مقصد كيش در حال حاضر فقط در ايام نوروز انجام مي شود.
- رانندگان به منظور حمل دريايي خودرو از مبادي ورودي به كيش و بالعكس، بايستي حداقل 2 ساعت قبل از برنامه حركت شناور به بندر مربوطه مراجعه نمايند.
- با عنايت به محدوديت جايگاه عرضه سوخت در جزيره كيش بهتر است رانندگان در ايام نوروز در مبادي ورودي اقدام به سوختگيري كامل خودرو نمايند.
- خودروهاي توليد داخل كشور فاقد نمايندگي مجاز در جزيره كيش مي باشند لذا تأمين قطعات يدكي و يا انجام تعميرات مورد نياز خودروهاي مذكور در كيش امكان پذير نبوده و يا با محدوديت روبرو خواهد بود.
- شايان ذكر است حداكثر سرعت مجاز در جزيره 60 كيلومتر در ساعت مي باشد. سرعت غير مجاز اتومبيل ها توسط دوربين هايي كه در نقاط مختلف شهر نصب شده ثبت مي گردد. لذا رانندگان محترم دقت لازم را بعمل آورند تا ضمن تضمين سلامت و ايمني خود با مشكلات پرداخت جريمه روبرو نگردند.

خروج خودرو از جزیره کیش
رانندگان محترم جهت خروج خودرو خود از كيش 2 ساعت قبل از زمان مقرر حركت شناور، با همراه داشتن مدارك به درب شرقي بندرگاه (درب پايانه) به منظور انجام مراحل اداري ذيل مراجعه نمايند.
- تكميل فرم اظهارنامه گمركي: در اين مرحله ارائه كارت شناسايي خودرو از سوي مالك الزاميست.
- پرداخت عوارض ورودي و جرائم احتمالي رانندگي: مبلغ عوارض در پشت اعلاميه ورود موقت خودرو مشخص شده كه به همراه جرائم احتمالي رانندگي در بانك ملي جنب درب تجاري بندرگاه (درب شرقي) قابل پرداخت مي*باشد.
- مراجعه به دفتر اجرائيات بندرگاه كيش جهت ممهور نمودن اعلاميه ورود موقت خودرو به مهر اجرائيات: در اين مرحله ارائه فيش پرداختي عوارض ورودي و همچنين ارائه فيش پرداختي جرائم احتمالي رانندگي الزامي است.
- ارائه برگه اعلاميه ورود موقت خودرو به انتظامات بندرگاه جنب درب شرقي به منظور سوار شدن به كشتي.
- ممهور نمودن فرم دو قسمتي كابوتاژ در دفتر گمرك جمهوري اسلامي ايران مستقر در مجاورت درب شرقي بندرگاه.
- به منظور تسريع در امور، رانندگان گرامي دقت داشته باشند انجام مراحل ذکر شده تنها براي آن دسته از رانندگاني است كه بليط برگشت همان روز و ساعت مقرر را در دست داشته باشند. بنابراين از مراجعه حضوري به ادارات مذكور جهت انجام امور كاپوتاژ در ديگر تاريخ ها و ساعات جداً خودداري شود.

نكات ضروري در سفرهاي دريايي به كيش
- هنگام ورود به جزيره كيش از همراه داشتن مدارك شناسايي معتبر، از قبيل شناسنامه و كارت ملي اطمينان حاصل نماييد.
- مسافريني كه حيوان زنده به همراه دارند بايد شناسنامه و اسناد مربوط به دامپزشكي و قرنطينه*اي آن را به همراه داشته، به مراجع دارای صلاحیت، ارائه و موارد بهداشتي را رعايت فرمايند.
- هنگام سوار و پياده شدن از شناور، ضمن رعايت نوبت، از اطفال و سالمندان مواظبت گردد.
- در طول سفر دريايي ، از دويدن، راه رفتن بي مورد، خم شدن روي ريل كشتي، جداً خودداري نماييد.
- در صورتي كه احتمال مي دهيد كه دچار دريازدگي شويد پيش از سفر از قرص هاي ضد تهوع استفاده نماييد.
- در طول سفر از كودكان خود مراقبت به عمل آوريد تا از انجام اعمال كودكانه از قبيل مخفي شدن در محل هاي مختلف كشتي و دست زدن به تجهيزات آن جلوگيري نمايند.
- در حد امكان سعي نماييد از صندلي هاي تعبيه شده در كشتي استفاده نماييد و از پهن نمودن زير انداز در عرشه هاي كشتي جلوگيري نماييد.
- همراه داشتن هرگونه وسيله گازسوز (خوراك پزي) به داخل كشتي، منوط به هماهنگي و تحويل آن به سرملوان شناور مي باشد.
- مؤكداً توصيه مي شود، خانم هاي باردار پس از كسب مجوز از پزشك مربوطه و مشورت با كاپيتان كشتي (با توجه به شرايط جوي زمان سفر) سفر دريايي داشته باشند.
- مسافريني كه داراي بيماري هاي خاص از قبيل ناراحتي هاي قلبي وعروقي، صرع، آسم و... مي باشند قبل از سوار شدن، مسئولين شناور را از بيماري خود مطلع نمايند.

مقررات گمركي کالاي همراه مسافرين در ورود به كيش
- همراه داشتن دوربين فيلمبرداري غيرحرفه اي، کامپيوتر شخصي (لپ تاپ) و تلفن همراه جزو لوازم شخصي مسافر بوده و نياز به ثبت گمرک ندارد.
- مسافرين به هنگام ورود به کيش چنانچه کالاهاي خارجي به همراه دارند که نياز به ثبت گمرک دارد (کالاهايي غير از لوازم شخصي) قبل از ترک سالن ورودي مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهيدات لازم جهت ثبت و تطبيق در برگشت معمول گردد.


مقررات کالاي همراه مسافرين در خروج از كيش
- با توجه به زمانبر بودن انجام تشريفات گمركي، لازم است مسافران مدت زمان لازم براي انجام اين تشريفات را در نظر گرفته تا بتوانند به موقع در بندرگاه حاضر شده و باعث جاماندن ايشان از شناور نگردد.
- مسافران هنگام خروج به سرزمين اصلي، علاوه بر اشياء شخصي مستعمل خود كه به شرط غير تجاري بودن از پرداخت حقوق و عوارض گمركي معاف است، مي توانند براي يكبار در سال، كالاي مجاز تا سقف 80 دلار (به ازاي هر نفر) به شرط غيرتجاري بودن را با معافيت از پرداخت عوارض گمركي خارج نمايند. همچنين مي توانند مازاد بر ارزش ذكر شده را با پرداخت حقوق و عوارض گمركي خارج نمايند.
تذكر:
در صورتي كه بنا به تشخيص مأموران گمرك، جهت خروج كالا به سرزمين اصلي نياز به ثبت معافيت گمركي باشد، لازم است مسافران مشمول معافيت، با به همراه داشتن بليط و شناسنامه يا گذرنامه (براي مسافران خارجي)، جهت خريد کارت سبز گمركي معتبر اقدام نمايند. دفتر صدور كارت سبز در ترمينال مسافري بندرگاه واقع شده است. قيمت خريد كارت سبز 75هزار ريال مي باشد.
- مسافران لازم است هرگونه کالاي همراه خود را به گمرک اظهار نموده و از اختفاء يا جاسازي نمودن آن يا عبور کالا از مسيرهاي غيرگمرکي خودداري نمائيد. در غير اينصورت قاچاق تلقي و پيگرد قانوني دارد.
- خروج لوازم خانگي بزرگ از قبيل تلويزيون، يخچال، فريزر و همچنين داروي مازاد بر مصرف شخصي توسط مسافران ممنوع مي باشد.
- خروج مواد اوليه و قطعات و لوازم فني مورد استفاده در واحدهاي توليدي توسط مسافران ممنوع مي باشد.

هزینه حمل خودرو با لندی‌گراف از بندر چارک :
قیمت کلی رفت و برگشت ۲۹۵٫۰۰۰ تومان می باشد .

هزینه های مسیر رفت :
به ازای هر تعداد سرنشین به غیر از راننده ۲۰٫۰۰۰ تومان کرایه دریافت می گردد که تمامی این هزینه ها به صورت جداگانه پرداخت میگردد .
۱ . مبلغ ۶۰٫۰۰۰ بابت کابوتاژ و عوارض بندری خودرو به دفتر چارک
۲ . پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی در مسیر به کیش
۳ . پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کیش
۴ . پرداخت ۸۰۰۰ تومان عوارض شهرداری

هزینه های مسیر برگشت :
۱ پرداخت مبلغ ۷۰٫۰۰۰ تومان بابت کابوتاژ خودرو به دفتر کیش
۲ پرداخت مبلغ ۸۵٫۰۰۰ تومان بابت کرایه کشتی از کیش به چارک
۳ پرداخت کرایه سرنشین به ازای هر نفر ۱۰٫۰۰۰ تومان به کشتی / هزینه کودکان زیر ۷ سال رایگان می باشد .
زمان سفر از بندر چارک به کیش ۱۵۰ دقیقه می باشد .
مدت اقامت در جزیره کیش از ۱ تا ۱۰ روز می‌باشد که به ازای هر روز اضافه‌تر، مبلغ ۳۰٫۰۰۰ تومان دریافت می گردد .
احتمالا برای نوروز موارد فوق تغییر جزیی خواهد داشت.

اطلاعات دقیق شرکت های حمل و نقل دریایی که می توانید برای سفر دریایی به جزیره از آن ها استفاده کنید در جدول زیر موجود است.
KishGuide-LifeStyle
KishGuide-LifeStyle
KishGuide-LifeStyle

جهت اطلاع از هزینه ها و نحوه اجاره اتومبیل در کیش، اجاره ویلا، خانه، رستوران های کیش و خدمات گردشگری در کیش می توانید به لینک های زیر مراجعه فرمائید:

کرایه اتومبیل در کیش
http://www.kishguide.com/RentCar

غذا و نوشیدنی در کیش
http://www.kishguide.com/FoodAndDrink

جهت اطلاعات بیشتر نیز می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمائید:
09129325085

منبع: hellokish,

دیدگاه شما
مینا ایدی
سلام من به عنوان سرنشین تک نفره از بندر عباس تا کیش با لنج میتونم برم؟هزینه ام چقدر میشه؟ممنون
علیرضا
با سلام ممنون از اطلاعات مفیدتان. هزینه کل 295000 تومان قید کردید . آیا هزینه های همه سفر محاسبه شده است ? ممنون

نمی صرفه هم هزینه ها خیلی زیاد است هم دردسرهای زیادی دارد!
رضاکاظمی زاد
باسلام من می خوامازتبریزبه کیش بروم سئوالی که داشتم اینه که راههای زمینی چطوری بوده واگرباماشین شخصی مسافرت کنم شرایط آن چطوری خواهد بود ؟
حسین محمودی دهشتران
بسیار عالی بود راهنمایتان انشاالله همیشه موفق باشید
هما معماری
چرا اینقدر گرونه کرایه لندیگراف این قسمت که چند روز میتونیم بمو نیم متوجه نشدم
جاسم محیط
ممنون عالی بود😘
صابر
ممنون از راهنمایی خوبتون برای سه نفر باماشن شخصی بریم کیش برگردیم با کشت ی از بندر چارک یا افتاب کرایمون چقدر میشه البته باکل هزینه مثل گمرک و......
yasna
حداقل هزینه لازم تا یه سفر خوب و ب یاد ماندنی در کیش داشته باشیم چقدر از اصفهان
محرم مازندرانی
سپاس، مطالب عالی وکامل بود
من
من متوجه نشدم کرایه سرنشین ۱۰هستش یا ۲۰؟
عرفان
خیلی ممنون از راهنمایی تان
جنگی
فقط میتونم بگم که دمت گرم
احمد رضا محمدی
خیلی متشکر ازراهنمایی شما 👏👏👏👏
مهدی
ممنون بابت زحمتی که کشیدید و تهیه مطالب جامع و مفیدتون
حمید۱۰۰۳
متشکرم خیلی جامع و عالی بود
حسن محمودي
با تشكر بسيار كامل وجامع و مفيد بود موفق باشيد
محمد رضا رمضانی علوی
سلام ای کاش آنقدر سفر آسان میشد که حرکت سخت نباشد
عادل
عالی.... بسیار کامل
سادات
سلام، مرسی. خیلی کامل بود
دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نام و نام خانوادگی:

ایمیل:

دیدگاه خود را وارد کنید:

گزارش تصویری کیش
گزارش تصویری - کنسرت احسان خواجه امیری در کیش
گزارش تصویری - کنسرت الكترونيك (كيشيزا) در کیش
گزارش تصویری - کنسرت هوروش بند در کیش
گزارش تصویری - کنسرت امیر عباس گلاب در کیش
گزارش تصویری - کنسرت آرش و مسیح در جزیره کیش
گزارش تصویری - کنسرت گروه ماکان بند در جزیره کیش
مصاحبه
موسيقي پاپ كلاسيك، قرباني آشفته بازار موسيقي امروز
کایت بردینگ، برند ورزشی سال های آتی جزیره کیش
گفتگو با خانم سهرابی مدیراملاک آنیل
مرجان نورد جزیره در آرزوی بلند کردن پرچم ایران
با موج ها می رقصد
بیست هزار تومان رویایی در خلیج فارس
ستاره ورزشی جزیره
عاشق ساحل طلایی کیش هستم
فود گپ - آخرین نظرات
کيش- هشتگ مفتش گرونه بيشنهاد ميکنم اصلا نريد بجز هزينه زياد و اتئلاف وقت چيز ديگه اي نداره
کيش- هشتگ مفتش گرونه بيشنهاد ميکنم اصلا نريد بجز هزينه زياد و اتئلاف وقت چيز ديگه اي نداره
ناشناس قيمت غذا در کيش به نسبت بقيه شهرها بالاتره اما کيفيت خيلي خوب هم بينشون هست