راهنمای جزیره کیش

عاشق ساحل طلایی کیش هستم

467

سمیرا حسینی بازیگر محبوب و دوست داشتنی بسیاری از فیلم های سینمایی وسریال ها ی تلویزیونی از جمله "آسمان ابری نیست"،"کلانتر" و... که برای تفریح و استراحت بارها به جزیره سفر کرده،در کنارانتقاداتی که دارد از احساسش به جزیره می گوید.


چه احساسی به کیش دارید و جزیره برای شما یادآور چه خاطراتی است؟
جزیره کیش یکی از زیباترین شهرهای کشور است و من این جزیره زیبا و آفتاب دلچسبش را خیلی دوست دارم.البته سفرهایی که من به جزیره داشتم بیشتر در فصل پاییز و زمستان بوده که هوای جزیره بسیار مطبوع و دلنشین است.من چون چند سالی دبی زندگی کردم و خاطرات خوشی از آن سال ها در ذهن دارم،سفر به کیش برای من یادآور همان خاطرات و حس و حال زیباست.
کدامیک از جاذبه های کیش را بیشتر دوست دارید؟
از آن جا که من عاشق طبیعت هستم ،آن چیزی که بیشتر از همه در جزیره برایم جاذبه دارد،آفتاب دلچسب،ساحل مرجانی،ماسه های طلایی و خیابان های پر از گل کیش است.
چه زمان هایی و با چه کسانی به جزیره می آیید؟
من معمولا بعد از تمام شدن پروژه های سینمایی و تلویزیونی که داشتم برای استراحت و تفریح به همراه خانواده و دوستانم به جزیره می آمدم.
چرا از فعل گذشته استفاده می کنید؟
آخرین سفر من بر می گردد به دو سال پیش و راستش چون در آخرین سفر،کمی اذیت شدم تا امروز دیگر به جزیره نیامدم.
چه اتفاقاتی افتاد؟
سال های گذشته به لحاظ فرهنگی و اجرای قوانین،کیش در سطح بالایی بود و آدم احساس می کرد در یک کشور پیشرفته قدم می زند و ولی دو سال پیش که من به جزیره آمدم متاسفانه قوانین به طور مثال قوانین راهنمایی رانندگی به خوبی رعایت نمی شد.دیدن سرعت بالا،صدای بوق و عدم رعایت حقوق عابر پیاده از سمت بعضی از اتومبیل ها خیلی من را ناراحت کرد و باعث شد آن آرامشی را که به خاطرش از شلوغی تهران و کارها دنبالش می گشتم،پیدا نکنم.
رعایت نکردن قوانین راهنمایی بیشتر از سمت مسافرانی که به جزیه می آیند و ماشین رنت می کنند و با قوانین جزیره آشنایی کامل ندارند؟
به نظر من حتی اگر این مشکلات از سمت مسافران است باید پیش از رنت اتومبیل،قوانین به صورت جدی به آن ها آموزش داده شود و در صورت مشاهده تخلف خیلی جدی با آن ها برخورد شود و جریمه ها فقط مالی نباشد که شخصی که پولدار است به خود اجازه دهد آرامش و امنیت دیگران را مختل کند و فقط جریمه مالی پرداخت کند.به نظر من جریمه ها باید به قدری سنگین باشد که شخص هرگز آن کار را انجام ندهد.به طور مثال می توانند جریمه هایی از قبیل سوراخ کردن گواهینامه استفاده کنند.چون برهم زدن آرامش مسافرانی که به قصد کسب آرامش از شلوغی شهرهایشان فرار کرده و به جزیره آمده اند، مساله کمی نیست و عدم توجه به این مساله می تواند موجب کاهش سفر به این جزیره شود.
به جز عدم رعایت قوانین راهنمایی رانندگی،مشکل دیگری هم بود؟

یک مساله دیگر اینکه نظافت و حفظ محیط زیست در تنها شهری که تا قبل از این در کشور به خوبی رعایت می شد،جزیره کیش بود که متاسفانه در سفر قبل دیدم کنار ساحل مردم نظافت را رعایت نمی کنند و آشغال های خود را همان جا رها می کنند بدون توجه به اینکه این رها کردن زباله ها چه خطرات زیست محیطی به دنبال دارد.از این مساله ناراحت کننده تر این بود که هیچ ماموری برای تذکر به مردم و یا هیچ برنامه فرهنگی برای فرهنگسازی وجود نداشت.
شما به عنوان یک هنرمند و فعال محیط زیست چه راهکاری برای حفاظت از محیط زیست دارید؟
متاسفانه ما قدر طبیعت زیبایی را که داریم،نمی دانیم و آن طور که باید از آن استفاده نمی کنیم.من چندسال پیش در سفری که به یکی از شهرهای شمال کشور داشتم بعد از رفتن به ساحل و دیدن آن همه آشغال کنار دریا واقعا ناراحت شدم و یک طرحی را به مسئولین آن جا دادم که متاسفانه هیچ کس توجهی نکرد.من طرحی برای حفاظت از محیط زیست دارم مبتنی بر اینکه شهرداری ها در شهرها،جنگلبانی در جنگل ها مامورانی را موظف کند تا از محیط زیست حفاظت کنند و نگذارند مردم به آن آسیب برسانند و اگر کسی آسیبی زد براساس شماره کارت ملی اشخاص آن ها را جریمه کنند.

از تفریحات دریایی جزیره هم استفاده کردید؟
تفریحات دریایی البته روی آبی ها را مثل پاراسل،جت اسکی و... را امتحان کردم که خیلی لذت بخش بودند.تفریحات زیر آب مثل غواصی و اسکوتر را خیلی دوست دارم ولی هنوز نتوانستم با رفتن به دنیای زیر آب کنار بیایم.(با لبخند)
با تشکراز شما که وقتتان را در اختیار راهنمای جزیره کیش قرار دادید و به امید دیدار دوباره شما در جزیره.

دیدگاه شما
دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نام و نام خانوادگی:

ایمیل:

دیدگاه خود را وارد کنید:

گزارش تصویری کیش
گزارش تصویری - کنسرت احسان خواجه امیری در کیش
گزارش تصویری - کنسرت الكترونيك (كيشيزا) در کیش
گزارش تصویری - کنسرت هوروش بند در کیش
گزارش تصویری - کنسرت امیر عباس گلاب در کیش
گزارش تصویری - کنسرت آرش و مسیح در جزیره کیش
گزارش تصویری - کنسرت گروه ماکان بند در جزیره کیش
مصاحبه
موسيقي پاپ كلاسيك، قرباني آشفته بازار موسيقي امروز
کایت بردینگ، برند ورزشی سال های آتی جزیره کیش
گفتگو با خانم سهرابی مدیراملاک آنیل
مرجان نورد جزیره در آرزوی بلند کردن پرچم ایران
با موج ها می رقصد
بیست هزار تومان رویایی در خلیج فارس
ستاره ورزشی جزیره
عاشق ساحل طلایی کیش هستم
فود گپ - آخرین نظرات
کيش- هشتگ مفتش گرونه بيشنهاد ميکنم اصلا نريد بجز هزينه زياد و اتئلاف وقت چيز ديگه اي نداره
کيش- هشتگ مفتش گرونه بيشنهاد ميکنم اصلا نريد بجز هزينه زياد و اتئلاف وقت چيز ديگه اي نداره
ناشناس قيمت غذا در کيش به نسبت بقيه شهرها بالاتره اما کيفيت خيلي خوب هم بينشون هست