راهنمای جزیره کیش

مرجان نورد جزیره در آرزوی بلند کردن پرچم ایران

466

در دنیا انسان هایی وجود دارند که رفتن در مسیرهای تکراری و قدیمی را نمی پسندند و با اندیشه خلاق خود به دنبال نوآوری و پیمودن راه های جدید هستند تا بتوانند از زندگی لذت بیشتری ببرند.شوآن بهاردوست،یکی از ورزشکاران خلاق کیش است که متناسب با اقتضای جزیره، یک سال و نیم است به صورت جدی و حرفه ای ورزش جدیدی را با نام مرجان نوردی تجربه کرده است.


چند سال است که ساکن جزیره هستید؟
درود بر شما، ۲۳، سال از تابستان ۷۲ مابه خاطر کار پدرم که نظامی بودند. از پایگاه هوایی دزفول به جزیره نقل مکان کردیم.
چطور به ورزش علاقمند شدید؟
ورزش در خانواده ما جایگاه ویژه ای دارد.پدر من مربی بوکس و فوتبال بودند و در مسابقات در سطح کشور شرکت کردند.چندین سال  سطوح مدیریت ورزشی و  فعالیت آموزشی به طور کلی باید بگویم ورزش بخش پررنگی از زندگی پدر من بوده است و تاثییر بسزایی در زندگی من داشته است.
KishGuide-LifeStyle
  خواهر و برادر هم دارید؟
 ما 5 برادر هستیم.
در چه رشته ای تحصیل کردید و حرفه تان چیست؟ 
مدرس زبان انگلیسی و مربی آمادگی جسمانی هستم.  زبان انگلیسی رو  به صورت آکادمیک از موسسه علوم و فنون کیش شروع کردم و  بعد از گذروندن چندیین دوره ی تدریس از جمله دوره تدریس زبان انگلیسی (ELT) ایلتس آکادمی و تافل آب بی تی مشغول به تدریس زبان شدم . البته من دانشگاه علمی کاربردی رشته IT خواندم.مدتی در زمینه رشته خودم فعالیت میکردم ولی خب چون هدفم بیشتر تعلیم و تربیت بوده در این دو ضمینه بیشتر فعالیت میکنم.
آموزش زبان را از چه مقطعی شروع کردید؟
زمان تحصیل ما جمعیت کیش حدودا 3500 نفر بود و امکانات جزیره خیلی کم بود. ما در پایگاه نیروی هوایی زندگی می کردیم و امکاناتمان به نسبت دیگران کمتر بود. شرایط بسیار سختی در پایگاه نظامی داشتیم ، مادرم اصرار زیادی به یادگیری زبان انگلیسی داشتند و من زبان انگلیسی از سطح مقدماتی از موسسه علوم و فنون شروع کردم .
KishGuide-LifeStyle
  با این اوصاف چطور زبان انگلیسی را تا این سطح ادامه دادید؟
من از نوجوانی به دیدن فیلم مسابقات و تمرین مایک تایسون علاقه زیادی داشتم. روی این فیلم ها از آهنگهای تاثییر گذار بنیانگذار سبک موسیقی :هیپ هاپ گنگستا رپ آمریکا توپاک شاکور پخش می شد که من خیلی دنبال می کردم و علاقه داشتم و همچنین زحمات گرانقدر اساتید فرزادابارشی و علی ابراهیمی که تاثیرزیادی روی من داشتند دورود میفرستم امیدوارم هرجا که هستند همیشه شاد و سلامت و سر زنده باشند.
به غیر از اساتید آموزشگاه چه عواملی در پیشرفت شما تاثیر داشت؟
مادرم  با حمایت بی دریغانه از من مهمترین تاثییر در پیشرفتم داشته و من مدرس بودنم به مادرم مدیونم.
ورزش کردن کجای زندگی شما قرار دارد؟
 پدرم در ورزش اولین مربی و مشوقم بوده من از دوران کودکی مشغول به ورزش بودم از شنا کردن در رودخانه دزفول تا تمرینات چند گانه در جزیره کیش، شنا،فوتبال، دوچرخه سواری، غواصی، بدنسازی، ورزشهای رزمی، تی آر آیکس، تمرینات چند گانه، تمرینات پلایومتریک ،ایزوتونیک، ایزومتریک، ایزوکینتیک، اینتروال، مرجان نوردی ( بولدرینگ)
KishGuide-LifeStyle
درباره حرکات این ورزش بیشتر توضیح دهید؟
با پاک سازی ساحل شروع میکنم به گرم کردن خودم برای شروع تمرین ،این کارو با افتخار انجام میدم ،من عاشق طبیعت هستم، پاک سازی یکی از زیباترین ساحل های دنیا شایستگی که نصیب هر کسی نمی شود. سبک تمرین :اینتروال که  روی ماسه ها و صخره های مرجانی انجام می شود که متشکل از آیتمهای قدرتی - استقامتی و انفجاریست . یکی از بخش های اصلی این تمرینات: مرجان نوردیست که جزو دسته بندی  تمرینات پلایومتریک می باشد و نیاز به توانایی و آمادگی جسمانی بسیار بالا دارداین ورزش نقش بسیار زیاد و مهمی درقدرت عضلانی و استقامت عضلانی ایفا میکند.البته من در ابتدا به طور تفریحی این ورزش را انجام می دادم ولی درحال حاضر به صورت خیلی جدی تمرین می کنم و در فکر ثبت این رشته ورزشی هستم.
آیا بین دنیای ورزشی و دنیای آموزش زبان، ارتباطی برقرار کردید؟
بله، من اغلب با دانشجوهای زبانم تمرین می کنم.من از آن ها دعوت میکنم به جای  انجام انواع و اقسام تفریحات ناسالمی که متاسفانه وجود دارد ورزش را جایگزین کننند و از این موج و جریان فعال ورزش در جزیره بهرمند شوند.خوشبختانه اکثرآ با من همگام شده و علاقمند می شوند و ما در حال حاضر با هم تمرین می کنیم.
شما به عنوان یک استاد زبان  که با نوجوان ها سر و کار دارید،اوضاع اوقات فراغت بین آن ها را چطور ارزیابی می کنید؟
در دوران نوجوانی انرژی فعال زیادی در هر فرد وجود دارد و نوجوان بدنبال اثبات خویش ، جستجو در محیط ها جدید    و برون گرایست  خب به طبع نوجوان نیاز به هدایت بیشتری در پیشرفت دارد متاسفانه  تعداد زیادی نوجوان ها دچار سردرگمی شده اند به بیراهه می روند.بحث استفاده از مواد محرک و مخدر در بین نوجوان ها خیلی زیاد شده و متاسفانه تا مقطع  سن راهنمایی در کشور ما پایین آمده ماباید در این ضمینه فرهنگ سازی کنیم. به صرف حرف زدن یا تندی کردن ویا تنبیه کردن مشکلی حل نمی شود.به نوجوان ها باید راه درست را نشان داد.اکثر دوستانی که همراه من تمرین  میکنند دانش آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستانی هستند.من سعی کردم از لحاظ  روحی فکری با آن ها ارتباط بر قرار کنم نزدیک شوم و به آنها یادآوری کنم که زندگی در جزیره کیش چه امکاناتی دارند که خیلی ها از آنها محروم هستند.امکاناتی از قبیل استفاده از هوای سالم و ارتباط با طبیعت جاندار جزیره در تمامی فصول برای ورزش و تفریح . 
KishGuide-LifeStyle
 با چه شیوه ای روی شاگردهایتان تاثیر می گذارید؟
 ارتباط دوستانه و صادقانه من به  آنها پیشنهاد مکالمه و محاوره در مورد موضوع و محتوا ی وکتابهایی را که مطالعه کرده اند در دورهمی هایشان میدهم تا بهتر بتوانند افکارشان را گسترش دهند و روحیه مشارکت ورزی را تقویت کنند، کتاب بخوانند چون زمانی که فرد کتاب می خواند روحش آرام می شود،ذهنش استراحت می کند و همچنین آگاهی بیشتری نسبت محیط پیرامون  پیدا کرده  که میتواند به نحوه مفید در زندگی  از آن بهره مند شود.
دانش آموز با معلم سختگیر و خشک  ارتباط قوی برقرار نمی کند.تنها زمانی می توان با دانش آموز ارتباط دو طرفه داشت که بتوان با دنیای آنها ارتباط برقرار کرد . من با آن ها بیشتر دنیای ورزش، هنر و موسیقی آنها همگام هستم. برای  من آموزش یکی از بزرگترین لذتهای زندگیست .
برنامه بعدی شما در زمینه ورزش حرفه ای چیست؟
من مدت ۲ سال است که هر روز به طور حرفه ای مرجان نوردی می کنم و حدود ۱۱ماه است که روزانه تمرینات اینتروال ،ایزومتریک و ایزوتونیک دارم  برای رسیدن  به سطح مطلوب آمادگی  جهت شرکت در مسابقاتی چند گانه نظیر اسپاراتان و چالش رزمجویان صحرا  که شرکت کنندگان بین المللی دارد و در دبی برگزار میشود،شرکت کنم.
KishGuide-LifeStyle
درباره این مسابقات توضیح بفرمایید.
مسابقات تشکیل شده از یک مسیر بین ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر و دارای میدان موانع بین ۲۰ تا ۳۰ مانع که میدان موانع بر اساس میدان های رزمی و جنگی  آیتم بندی شده این مسابقات بالاترین سطح مسابقات برگزار شده در سبک آمادگی جسمانی در دنیا می باشد.
هدف شما از شرکت در این مسابقات چیست؟
من با هدف بلند کردن پرچم ایران و نام کشورم می خواهم در این مسابقات شرکت کنم.به نظر من برای بالا بردن نام ایران و دفاع از خلیج فارس در عرصه های بین المللی از راهکارهای مطلوبی  می توان بهره برد. ما می توانیم نام فرودگاه بین المللی  جزیره  کیش را خلیج فارس و یا خیابانی را که  در تهران سفارت دبی در آن قرار دارد خلیج فارس نامگذاری کنیم.من هم می خواهم  به عنوان  یک نماینده از خلیج فارس  با کسب عنوان دراین مسابقات که در امارات متحده عربی ( دبی) برگزار می شود از نام ایران و خلیج فارس دفاع کنم.
برنامه روزانه شما به عنوان یک ورزشکار و استاد زبان در جزیره چیست؟ 
صبح که از خواب بیدار می شوم  بلافاصله با حرکات ایزومتریک روز شروع میکنم و در ادامه با یک صبحانه ی کامل و رضایت بخش به استقبال کلاس های زبان میروم و بعد از آن  تمرینات اینتروال ساحلی ، سپس کلاسهای زبان  عصر و  تمرینات پلایومتریک  و یا تمرینات هنر های رزمی  شبانه ، البته بستگی به روزهای زوج و فرد دارد مطالعه شب هم نقش بازیابی نیروی فکری همواره دوست همیشگی من بوده است. .
KishGuide-LifeStyle
به نظر شما چه تفاوتی میان ورزش کردن در باشگاه های بدنسازی و ورزش کردن در کنار ساحل وجود دارد؟
دو سبک متفاوت از ورزش هستند و تفاوتهای بسیاری دارند ،هر دو مهم و ضروری با توجه به نیازهای ورزشکار ، اما فضای ورزش کردن کنار ساحل با هیچ سبک و فضای ورزشی قابل مقایسه نیست.
چه احساسی به شغلتان دارید؟
من هیچ وقت فکر نمی کردم روزی برسد که مدرس و مربی شوم و اکنون به این افتخار نائل  شدم و خیلی هم به این شغل عشق می ورزم، همچنین خیلی دوست دارم  بتوانم در سطوح بین المللی دانش و تجربیاتم رو گسترش داده و تدریس کنم. کسب و دانش علم و پرورش آن هدف دانش افروزی و احساس مسئولیت در قبال دانشجو و ورزشکارچالش بسیار لذت بخشیست.
چه مدارکی در زبان انگلیسی و ورزش دارید؟
تدریس زبان انگلیسی (ELT)، آیلتس آکادمیک ، تافل آی بی تی ، مربیگری آمادگی جسمانی ، مربیگری و دوره های طراحی تمرین را از دانشکده تربیت بدنی تهران
شما یک تیپ خاص برای خودتان دارید،در مورد مدل موهایتان برایمان بگویید.
   درد لاک (Dread Lock) حدود ۸ سال  این مدل مو دارم این مدل مو متعلق به فرقه  "راستا فارین" در آمریکای لاتین جاماییکا است. مبلغ بنام این فرقه بنیانگذار سبگ موسیقی رگه باب مارلی که با ترانه هایش عشق و وفاداری،  صلح و دوستی، دفاع از آزادی مردم ،دفاع از حقوق زنان، احترام به مقام زن را ترویج می داد. به ایشان و سبک موسیقی رگه ارادت خاصی دارم.
KishGuide-LifeStyle
خوشبختی را تعریف کنید.
به نظر من انسان خوشبخت کسی است که  با خود شناسی  بتوانداز هر لحظه زندگی اش لذت ببرد و در جامعه نقش مفیدی ایفا کند.من زندگی ماجراجویی را همیشه دوست داشتم و ادامه میدم و در هر لحظه سعی می کنم از زندگیم لذت ببرم وهمیشه با یادگیری و کسب علم  و آموزش از پیشرفت غافل نشوم ،این زندگی برای من تعریف خوشبختی است.
با تشکر از شما که خیلی صادقانه،گرم و صمیمی به سوالات ما پاسخ دادید و اطلاعات خیلی مفیدی را راجع به ورزشی که انجام می دهید در اختیار مخاطبان راهنمای جزیره کیش قرار دادید.

دیدگاه شما
رسول زاده
خیلی خوب، من مدت هاست همین ورزشکار رو در اینستاگرام دنبال می کنم
دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نام و نام خانوادگی:

ایمیل:

دیدگاه خود را وارد کنید:

گزارش تصویری کیش
گزارش تصویری - کنسرت احسان خواجه امیری در کیش
گزارش تصویری - کنسرت الكترونيك (كيشيزا) در کیش
گزارش تصویری - کنسرت هوروش بند در کیش
گزارش تصویری - کنسرت امیر عباس گلاب در کیش
گزارش تصویری - کنسرت آرش و مسیح در جزیره کیش
گزارش تصویری - کنسرت گروه ماکان بند در جزیره کیش
مصاحبه
موسيقي پاپ كلاسيك، قرباني آشفته بازار موسيقي امروز
کایت بردینگ، برند ورزشی سال های آتی جزیره کیش
گفتگو با خانم سهرابی مدیراملاک آنیل
مرجان نورد جزیره در آرزوی بلند کردن پرچم ایران
با موج ها می رقصد
بیست هزار تومان رویایی در خلیج فارس
ستاره ورزشی جزیره
عاشق ساحل طلایی کیش هستم
فود گپ - آخرین نظرات
کيش- هشتگ مفتش گرونه بيشنهاد ميکنم اصلا نريد بجز هزينه زياد و اتئلاف وقت چيز ديگه اي نداره
کيش- هشتگ مفتش گرونه بيشنهاد ميکنم اصلا نريد بجز هزينه زياد و اتئلاف وقت چيز ديگه اي نداره
ناشناس قيمت غذا در کيش به نسبت بقيه شهرها بالاتره اما کيفيت خيلي خوب هم بينشون هست