راهنمای جزیره کیش

جذابیتهای زندگی اولین زوج تجهیز کننده هتل در ایران

349

امیر و مناعت زوج جوان فعال،مهربان و سرشار از انرژی مثبتی هستند که این روزها توجه بسیاری را به خود جلب کردند.این زوج جوان که اولین زوج تجهیز کننده هتل در ایران هستند در گفتگو با پورتال جامع راهنمای کیش از خودشان،فعالیتشان و آرزوهایشان گفتند.آنچه می خوانید نتیجه یک گفتگوی صمیمانه با آنهاست.


لطفا خودتان را معرفی کنید.
مناعت: من مناعت رنجبران هستم متولد 25 دی ماه سال 1367 و کارشناس ارشد مهندسی نساجی از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و به همراه همسرم در زمینه تجهیز هتل ها فعالیت می کنیم.
امیر: من امیر ملائی هستم متولد 21 آبان سال 1366 وکارشناس ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه امیر کبیر تهران.در حال حاضر به کار تجهیز هتل ها و همچنین تدریس در دانشگاه مشغول هستم.

چطور با هم آشنا شدید؟
مناعت: ما در دوره کارشناسی با هم در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران هم دانشگاهی بودیم و از آنجا یک آشنایی با هم داشتیم. من پس از اتمام دوره فوق لیسانس به طور اتفاقی برای تدریس وارد دانشگاهی شدم که امیر آنجا استاد دانشگاه و مدیرگروه رشته مهندسی صنایع بود.پس از مدتی که بیشتر همدیگر را شناختیم تصمیم به ازدواج گرفتیم.

چرا کیش را برای زندگی انتخاب کردید؟
مناعت: فکر می کنم اولین دلیل انتخاب ما احساس آرامشی است که در جزیره داریم و البته ایده ای که برای کار در سر داشتیم متناسب با جزیره کیش بود. به نظر من در جزیره هم می شود خوب کار کرد و هم زندگی و ما تصمیم گرفتیم برای شروع زندگی مشترکمان از مشکلات و آلودگی های فرهنگی،اجتماعی و محیطی تهران دور باشیم.
امیر: علاوه بر همه این نکات درستی که مناعت گفت،چون بازار کار ما در جزیره خوب بود ما برای زندگی، کیش را انتخاب کردیم.

شما اولین زوج تجهیزکننده هتل در ایران هستید، بفرمایید فعالیت شما دقیقا در ارتباط با کدام بخش هتل می شود؟
امیر: ما در جزیره کیش نماینده کارخانه پارس نگین مهام هستیم.این کارخانه تولید کننده منسوجات هتلی است.فعالیت اصلی ما در جزیره، تجهیز کالای خواب و منسوجات هتلی و خانگی است.
مناعت: کارخانه پارس نگین مهام کارخانه پدری ماست که در شهرک صنعتی شکوهیه شهر قم واقع شده است.ما در این کارخانه، تمامی منسوجات هتلی و خانگی مثل تشک،فرش،ملحفه و حوله را تولید می کنیم.در حال حاضر با افتتاح شعبه کیش ، فعالیتمان را در اینجا شروع کردیم.

همانطور که گفتید جزیره بستر مناسبی برای کار و فعالیت شما است.با توجه به رقابتی که در جزیره وجود دارد چطور مشتریان خود را جذب کردید؟
امیر: بعد از تحقیقاتی که در کیش داشتیم متوجه شدیم هتلدارها تجهیزات خود را از دبی،ترکیه،چین و یا با واسطه از تولیدکنندگان داخلی تهیه می کنند.ما در شرکت تلاش کردیم تا با بهره گیری از افراد متخصص و مواد اولیه باکیفیت،کالاهایی با کیفیت و با قیمت مناسب تهیه و وارد بازار کنیم.و از منظر قیمت و کیفیت،توامان، ما در جایگاه ایده آلی هستیم. ما در حال حاضر شرایطی را برای هتلداران ایجاد کردیم که کالاهای مورد نیازشان را مشابه کارخانه در جزیره تهیه کنند.
مناعت: شاید جالب باشد که بدانید،ما در کارخانه پارس نگین مهام محصولات جدید و منحصر به فرد زیادی داریم.به طورمثال ما اولین مجموعه در ایران هستیم که مبتکر تولید تشک با فرمول خاص مخصوص هتل است.

جذابیتهای زندگی اولین زوج تجهیز کننده هتل در ایران
با توجه به مدت زمان کوتاهی که فعالیتتان را شروع کردید،پیشرفت خیلی خوبی داشتید.چطور توانستید به این سطح از فروش دست پیدا کنید؟
امیر: ما تمام منسوجات هتلی را که 85% مواد اولیه تا تولید آن در کارخانه خود ما انجام می شود را برای نمایش و فروش در نمایشگاهمان در بازار بهکیش داریم.یکی از فعالیتهایی که در این مدت انجام دادیم ،دعوت از هتلداران برای آشنایی با فعالیت و کالاهای ما است. به نظر من یکی از رموز موفقیت ما تنوع جنس ها،کیفیت بالای کالاها نسبت به کالاهای مشابه بوده است.
مناعت: در ادامه صحبت های امیر به نظرم در کنار نوآوری و کیفیت بسیار بالای منسوجات، قیمت مناسب نیزدر استقبال مردم تاثیر زیادی داشته است بطوریکه در همین مدت کوتاه فعالیت،ما توانستیم تجهیزات 7 هتل را تامین کنیم و در حال حاضر نیز در حال مذاکره و عقد قرارداد با 3 هتل دیگر هستیم.

تا آنجا که دیدم شما در معرفی کارتان خلاقیت زیادی هم دارید.می توانید به یکی از کارهای خاصی که در این مدت انجام دادید،اشاره کنید؟
مناعت: بله دقیقا. ما طرح تعویض تشک کهنه با تشک نو و همچنین عرضه تشک به زوج های جوانی که به تازگی زندگی مشترکشان را آغاز کردند را در جزیره برگزار کردیم و همین امر باعث شد در مدت زمان کوتاهی افراد زیادی ما را بشناسند.همچنین ما در فضای مجازی خیلی فعالیم و از آن طریق هم خیلی ها با ما و فعالیتمان آشنا شدند.

درباره فعالیتتان در فضای مجازی توضیح دهید.
امیر: ما از ابتدا به تاثیرگذاری فضای مجازی برای تبلیغات آگاه بودیم و از ابتدای فعالیتمان شروع به انتشار عکس و فیلم در اینستاگرام کردیم و در هر پست حتما لوکیشن کیش را هم ذکر می کردیم.همین امر باعث شد ما خیلی زود دیده شویم تا امروز که ما یازده هزار فالوور داریم.
مناعت: این استقبال سریع مردم مخصوصا کیشوندان برای ما خیلی لذت ببخش و دوست داشتنی است و ما همیشه ممنون محبت های آن ها هستیم.

اگر خاطره یا خاطرات شیرینی از آشنایی بیشتر مردم با شما در اینستاگرام دارید برایمان بگویید.
مناعت: به طور مثال یکبار میهمانمان را بردیم کافی شاپ هتل شایگان.آن جا من و امیر را شناختند و محبت بسیار زیادی به ما داشتند.یا یکی دیگر از کیشوندان عزیز که قایق موتوری برای گشت دریایی دارند و مخاطب ما هستند در اینستاگرام بارها ما را مورد لطف خودشون قرار دادند که یک روز به همراه ایشان برویم قایق سواری و اتفاقا رفتیم و خیلی به ما خوش گذشت.ویدئویی هم تهیه کردیم از آن روز و در پیجمان منتشر کردیم.
یک اتفاق خیلی جالب دیگر این بود که یکی از دوستان کیشوند ما که در پایگاه هلال احمر کیش کار می کنند برای ما دوتا ماهی صید خودشان را آوردند نمایشگاه.
از این اتفاقات دوست داشتنی که باعث پیدا کردن دوستان خیلی عزیزی برای ما شده بسیار است و ما واقعا از این اتفاقات خوشحالیم.

جذابیتهای زندگی اولین زوج تجهیز کننده هتل در ایران
شما در پیج اینستاگرامتان به معرفی هتل ها و مراکز اقامتی می پردازید.ایده راه اندازی این پیج چطور و از کجا شکل گرفت؟
مناعت: ما در عرض 2 سال توانستیم 30 هتل،اقامتگاه و کاروانسرا را در شهرهای مختلف ایران از جمله رشت،فومن،اصفهان و... تجهیز کنیم.بعد از همکاری به دلیل رضایتی که مدیران هتل ها و مراکز اقامتی از ما داشتند به ما هدایایی می دادند.بعضی وقتها پیش می آمد که این هدیه یک شب اقامت در آن هتل بود.ایده پیج اینستاگرام از اینجا شکل گرفت.
امیر پیشنهاد کرد که ما هر هتلی که اقامت کردیم نقاط مثبت و منفی آن را در قالب یک ویدئو تهیه و منتشر کنیم.
امیر: مهم ترین هدف ما از رفتن به هتل ها معرفی محصولات و فروش آن هاست.در ضمن این کار به معرفی آنجا هم می پردازیم.اولین هتلی که ما آن را به این صورت معرفی کردیم هتل 3 ستاره گلدیس کیش بود.مدیر هتل از ما خواستند که با دقت تمام نقاط مثبت و منفی آنجا را نشان دهیم.

آیا می توان گفت تا قبل از شما ما هیچ زوجی را در زمینه تجهیز هتل ها و مراکز اقامتی در ایران نداشتیم؟اگر جواب مثبت است،جرقه این کار از کجا زده شد؟
مناعت: بله ما اولین زوج تجهیز کننده هتل در ایران هستیم.اولین جرقه از آنجایی زده شد که ما متوجه شدیم تحصیلات آکادمیک ما مکمل همدیگر است به طوریکه من بخش فنی و نساجی مجموعه را در اختیار گرفتم و امیر بخش فروش و بازرگانی را.
به نظر من چیزی که در این مدت توجه مردم را به خود جلب کرد این بود که یک زن و شوهر با پشتکار و تلاش درکنار هم کار می کنند.

شما با توجه به فعالیتی که دارید زیاد سفر می کنید،علاوه بر کار،سفر رفتن چه جایگاهی برای شما دارد؟
مناعت: خیلی از مردم فکر می کنند ما خیلی پولدار هستیم که دائما در سفر هستیم و هتل های مختلف می رویم.ولی اینطور نیست من و امیر از ابتدا با هم قرار گذاشتیم که 30% درآمد ماهیانه مان را برای سفر اختصاص دهیم و اصلا دنبال لاکچری بودن نیستیم و در هتل های 2 و 3 ستاره هم اقامت داشتیم و خواهیم داشت.
امیر: هدف ما از این کار اولا رونق کسب و کارمان است و دوم خدمت به رونق هتل های ایران.بسیاری از هتل ها بعد از معرفی ما آمار رشدشان را به ما می دهند و ما خیلی بابت این قضیه خوشحال می شویم که توانستیم نقش مفیدی داشته باشیم.

با توجه به اینکه این هتل ها مشتریان شما هستند،آیا نقاط ضعف را هم بیان می کنید؟
امیر: بله ما سعی می کنیم حقیقت را بیان کنیم چون اعتماد مخاطبانمان تنها سرمایه ارزشمند ماست و به هیچ عنوان نمی خواهیم آن را از دست بدهیم.مثلا در مورد هتل لاله کندوان ما خیلی از صبحانه آن جا با توجه به اینکه یک هتل 5 ستاره است راضی نبودیم و این را در ویدئویی که منتشر کردیم اعلام کردیم.نکته خیلی جالب این بود که از هتل با تماس گرفتند و گفتند در منوی صبحانه تغییرات داده اند.
مناعت: ما معتقدیم این مسئله که ما می توانیم باعث رونق کسب و کار هتلداران و همینطور ارتقاء خدمات آنها به مشتریان باشیم،ما را قلبا راضی می کند.

آیا در فکر ارتقاء و پیشرفت هرچه بیشتر فعالیتتان هستید؟
امیر: بله، در حال حاضرما با یک هلدینگ که کارشان دکوراسیون هست قرارداد همکاری بستیم و پروژه های خیلی خوبی را شروع کردیم و بیلبورد مشترکمان با نام رویال گروپ درجزیره بالا رفته است.

جایگاه خود را در 5 سال آینده چطور پیش بینی می کنید؟
مناعت: ما به معجزه ي عشق ايمان داريم،به خدا كه هميشه هواي همه بنده هاش رو داره ايمان داريم،ما به اينكه هر آدمي كه خدا خلق كرده ميتونه به هدفش برسه ايمان داريم،و اينكه ميگن از تو حركت از خدا بركت قشنگ ترين ضرب المثل دنياست،الهي همه به آرزوهاشون برسند. ما دوست داریم به همه ی ایران سفر کنیم و از همه ی هتل ها دیدن کنیم و تجربیاتمان را در اختیار همه بگذاریم و اینکه شاید این کار ما باعث شود که کیفیت هتل ها در ایران رشد کند و صنعت هتلداری روز به روز بهتر از قبل شود.
امیر: فکر می کنم تا 5 سال آینده به80% هتل ها و مراکز اقامتی ایران سفر کرده و آن ها را نقد و بررسی کردیم و همینطور از نظر کاری برند اول تولید و تجهیز منسوجات هتلی درایران باشیم.

با تشکر از شما زوج فعال و مهربان که زمان خود را در اختیار پورتال جامع راهنمای کیش قرار دادید و صبورانه به سوالات ما پاسخ گفتید براتون آرزوی موفقیت هرچه بیشتر داریم.


لینک اینستاگرام امیر و مناعت برای همراهی بیشتر
amr.hotel


عکاس: ایوب قادری

دیدگاه شما
مهسا یگانه
چقدر زوج دوست داشتنی هستن.امیدوارم خیلی تو کارهاشون موفق باشن.
سعادت
شبکه های اجتماعی باعث تحول بزرگی تو زندگیه خیلی ها شده. امیدوارم این شبکه ها بسته نشن
karimvand
خيلي خوب بود
سعید رضایی
خیلی جالب بود. ممنونم
دیدگاه خودتان را ارسال کنید
نام و نام خانوادگی:

ایمیل:

دیدگاه خود را وارد کنید: